Náš e-shop je tu pre vás

 • Úvod
 • >>
 • WiFi router TP-Link Deco X90(2-pack) AX6600, WiFi 6, 2x GLAN, / 574Mbps 2,4GHz/ 2402Mbps 5GHz

WiFi router TP-Link Deco X90(2-pack) AX6600, WiFi 6, 2x GLAN, / 574Mbps 2,4GHz/ 2402Mbps 5GHz

440,56 s DPH 367,13 € bez DPH
nie je skladom
2-dielny Mesh systém, podpora Wi-Fi 6, 2,4 / 5-1 / 5-2 GHz pásmo, prenosová rýchlosť až 6,6 GB/s, 1x 2,5GB a 1x GbE RJ-45 pre LAN, WPA3, MU-MIMO, Beamforming, OFDMA, BSS Coloring, management cez aplikáciu Deco, hlasové ovládanie cez Amazon Alexa. Biela.
Výrobca:
Obj. čislo:
52449732
EAN:
6935364052621

WiFi router TP-Link Deco X90(2-pack) AX6600, WiFi 6, 2x GLAN, / 574Mbps 2,4GHz/ 2402Mbps 5GHz

Tri-Band Wi-Fi Mesh systém TP Link Deco X90 (2-pack) využíva viac jednotiek na dosiahnutie bezproblémového celoplošného Wi-Fi pokrytia, čím eliminuje slabé oblasti signálu raz a navždy. S pokročilou technológiou Deco Mesh spolupracujú jednotky na vytvorení jednotnej domácej či firemnej siete s jednotným názvom, kedy automaticky zvolí najlepšie možné spojenie, keď sa práve pohybujete po danej oblasti. S podporou štandardu 802.11ax (Wi-Fi 6) dosiahnete prenosovej rýchlosti až 574 MB/s v 2,4GHz pásme, až 1 201 MB/s pri 5-1GHz a až 4 804 MB/s v 5-2GHz pásme (HE160) pre rôznorodé aplikácie všetkého druhu.

Vďaka 8 súbežným streamom môžete prenosovú rýchlosť navýšiť až na 6,6 GB/s pri súbežnom 3-pásmovom pripojení (Tri-band), čo je ideálne pre pokrytie dátových potrieb všetkých vašich zariadení – najmä pre náročné aplikácie, ako je streamovanie videa v rozlíšení 8K a hranie náročných cloudových hier. Navyše veľmi ľahko pripojíte až 200 zariadení bez akéhokoľvek zníženia výkonu pomocou revolučnej technológie OFDMA, takže je tento Mesh systém ideálny aj pre obrie spoločnosti s väčším počtom zamestnancov.

Deco X90 používa 4-jadrový procesor Broadcom BCM6755 s taktom 1,5 GHz k hlbokému učeniu a upravuje výkon tak, aby poskytoval najlepšie pripojenie a rýchlosť. Ide tak o 1. Mesh systém na svete, ktorý využíva AI k zlepšeniu prevádzky vašej siete. Výkonný hardvér potom generuje minimálnu latenciu v sieti aj pri vysokom prenosovom zaťažení. Na každé kliknutie na odkazy na webové stránky a online prehrávanie na vašom notebooku a telefónu tak reaguje oveľa rýchlejšie ako bežné zariadenia. Správa vašej siete bude veľmi jednoduchá vďaka všestranným vstavaným nástrojom, ako je rodičovská kontrola, hosťujúca sieť, QoS a ďalšie.

Rodičovská kontrola zabezpečí osobný a primeraný prístup k internetu pre každého člena rodiny aj pre vašich firemných zamestnancov. Úrovne filtrov a časové limity pomôžu s kontrolou tých najmenších, kedy môžete blokovať určité URL adresy alebo naplánovať časy, kedy sa zariadenie pre deti môže pripojiť k internetu. Obdobne to však môže fungovať aj u firemného nasadenia, kedy môžete strážiť svojich podriadených a obmedziť im tak prístup len na potrebný obsah. Sieť pre hostí oddelí vašu vlastnú primárnu sieť a prináša tak väčšie bezpečie pre vás i vaše dáta. Pomocou QoS (Quality of Service) zase vyberiete konkrétne zariadenie, ktoré chcete uprednostniť vo vašej sieti.

K dispozícii budete mať tiež 2 vyhradené LAN konektory2,5GB a GBE port RJ-45, ktoré vám umožnia plne využiť vašu rýchlosť širokopásmového pripojenia. Lokálna sieť je totiž oveľa spoľahlivejšia ako Wi-Fi, takže je vhodná pre náročné aplikácie, u ktorých je kladený dôraz na kvalitu a stabilitu pripojenia. Je tak možné k tomuto Mesh systému pripojiť svoj počítač, chytrý televízor alebo hernú konzolu, čím získate bleskovo rýchle a vysoko stabilné káblové pripojenie za každej situácie.

Šifrovanie WPA3 a softvér TP-Link HomeShield Security poskytujú prispôsobené funkcie, vrátane rodičovských kontrol, antivírusov a kvality služieb (QoS). Vaša sieť je tak absolútne chránená a vy aj vaše dáta ste v bezpečí. Aplikácia Deco vás prevedie krok za krokom pri inštalácii a nastavení Mesh systému. Medzi ďalšie výhody patrí tiež kompatibilita s hlasovým ovládaním Amazon Alexa, takže vás Deco X90 bude počúvať na slovo.

Najmodernejšie technológie pre vašu sieť

Na internete sa už objavujú zdroje dostupné iba pomocou IPv6, ktorý postupne nahrádzajú dosluhujúci protokol IPv4. Prináša najmä otvorenú konektivitu medzi všetkými zariadeniami, ktorá s IPv4 kvôli nedostatku adries nebola možná. Protokol IPv6 hravo zvládne masívne rozšírenie adresného priestoru a pridelí všetkým zariadeniam ich vlastnú IPv6 adresu. To zaručí vysokorýchlostný prenos dát a umožní naplno využívať všetky možností internetu.

MU-MIMO niekoľkonásobne zvýši kapacitu prípojok, kedy za pomoci priestorových streamov obslúži paralelne niekoľko klientov vďaka tvarovaniu lúčov (beamformingu) vysielaného signálu. Beamforming sleduje vďaka sústave antén umiestnenie bezdrôtových zariadení v sieti a vždy usmerní WiFi signál priamo na tieto zariadenia. Táto šikovná distribúcia signálu cielene zosilňuje bezdrôtový signál a zvyšuje jeho stabilitu.

Technológia OFDMA súčasne prenáša signál do viacerých zariadení a teda aj k väčšiemu počtu užívateľov bez strát na ceste k prístupovému bodu a späť. Ďalej je tu technológia nazvaná BSS Coloring, ktorá umožňuje hustejšie umiestnenie AP pracujúcich na rovnakej frekvencii, kedy sa rozlišuje medzi 63 „farbami“ AP. Vďaka BSS Coloring je možné efektívnejšie využívať techniku CSMA/CA v hustých sieťach, kedy stále niekto vysiela.

Kvadratúrna modulácia amplitúdy (QAM) s konšteláciou 1024 potláča ISI a zároveň zvyšuje úroveň spektrálnej účinnosti, čo je parameter dávajúci do vzťahu hodnotu prenosovej rýchlosti a potrebnú šírku frekvenčného pásma. Digitalizácia pozemného vysielania s princípmi OFDMA dovoľuje realizovať monofrekvenčné siete a tým šetriť frekvenčné pásmo. Pokryť rovnaké geografické územie je totiž možné pri použití menšieho počtu nosných kmitočtov (vysielačov), než koľko by ich bolo treba u klasického analógového vysielania.

WPA3 – nová úroveň kybernetickej bezpečnosti

Súčasné Wi-Fi siete sú vo všeobecnosti považované za veľmi nebezpečné, ak nepoužívajú silné zabezpečenie heslom. Kaviarne, reštaurácie, knižnice aj rôzne organizácie chcú ponúknuť pohodlnú cestu k internetu, ale použitie nezaheslovanej siete prináša rad problémov – možnosť odpočúvania medzi užívateľmi alebo napríklad jednoduchý únos konektivity pomocou uloženej nezabezpečenej siete.

Najnovší bezpečnostný protokol WPA3 prináša nové funkcie pre zlepšenie kybernetickej bezpečnosti v osobných sieťach. Bezpečnejšie šifrovanie v zabezpečení hesiel Wi-Fi a zvýšená ochrana pred agresívnymi útokmi zaistí perfektnú ochranu vašej domácej Wi-Fi. Nový štandard používa nepriestrelný 192-bitový šifrovací algoritmus CNSA, ktorý bol pôvodne určený pre priemyselné, vládne alebo vojenské nasadenie.

WPA3 nahrádza pôvodný WPA2 Pre-Shared Key (PSK) za Simultaneous Authentication of Equals (SAE) pre ochranu pred útokom s reinštaláciou kľúča, ako je ako napríklad KRACK. Udrží vaše zariadenie zabezpečené pri pripájaní k bezdrôtovému prístupovému bodu, kedy je SAE účinnou ochranou proti offline dictionary útokom.

Zaujímavou novinkou je možnosť použiť jedno zariadenie na konfiguráciu druhého, čo sa hodí najmä v situáciách, kedy 1 zo zariadenia nemá displej ani klávesnicu. V súčasnej dobe je nutné pripojiť k zariadeniu počítač pomocou kábla a nastaviť jeho parametre pripojenia k sieti, čo je pracné a nepohodlné. Novo bude stačiť použiť mobilný telefón alebo tablet a údaje tomuto zariadeniu odovzdať pomocou WPA3, čím sa výrazne zjednoduší nastavovanie rôznych IoT zariadení, chytrých hodiniek, žiaroviek, snímačov teploty a podobných prístrojov.

IPTV

IGMP Snooping optimalizuje poskytovanie multimediálnej prevádzky, aby zabezpečil lepší zážitok zo siete, najmä pre aplikácie ako je IPTV. Zaisťuje skúmanie multicast prevádzky a detekciu join a leave správ. Funkcia sa učí, na ktorom porte sa nachádza router a kde klienti, podľa čoho preposiela multicast iba na tie porty, kde klient túto prevádzku požaduje. Táto funkcia sa tak dozvie, aké skupiny rozosielania sú potrebné na konkrétnych portoch, tým pádom rozosielanie smeruje len tam, kam má.

Pokročilé funkcie prekladu adries (NAT)

Mesh systém TP-Link Deco X90 so sebou prináša aj pokročilé funkcie prekladu adries (NAT) – Port Forwarding a UPnP.

Port Forwarding, slovensky presmerovanie portov, je metóda smerovania portov z jedného sieťového uzla na druhý. Typickým použitím je umožnenie vonkajšiemu užívateľovi pripojiť sa na port na súkromnej adrese v lokálnej sieti prostredníctvom smerovača, ktorý podporuje technológiu prekladu sieťových adries.

Termín UPnP je odvodený od plug-and-play, čo je technológia pre automatickú konfiguráciu hardvérových zariadení pripojených k počítaču. Cieľom UPnP sady protokolov je umožniť jednoduché pripojenie periférnych súčastí počítača a zjednodušiť zavádzanie sietí v domácnostiach i podnikoch. UPnP definuje riadiaci protokol zariadení postavených na komunikačných štandardoch.

Hlavné prednosti

 • 2 jednotky TP-Link Deco X90 sa postarjú o bezproblémové pripojenie vo vašej domácnosti či v sídle spoločnosti
 • Služi na dosiahnutie celoplošného Wi-Fi pokrytia, čím eliminuje slabé oblasti signálu raz navždy
 • 4-jadrový procesor Broadcom s taktom 1,5 GHz zaistí hladkú komunikáciu za každej situácie
 • Mesh systém TP-Link Deco X90 je vybavený najmodernejšou bezdrôtovou technológiou Wi-Fi 6 (802.11ax)
 • Spätne kompatibilný – podporuje všetky predchádzajúce štandardy 802.11 a všetky zariadenia Wi-Fi
 • Rýchlosť prenosu dát dosahuje až na 0,5 GB/s v 2,4GHz pásme, až 1,2 GB/s pri 5-1GHz a až 4,8 GB/s pri 5-2GHz
 • Tri-Band prevedenie – prístroj poskytuje rýchlosť až 6,6 GB/s pri súbežnom 3-pásmovom pripojení
 • Wi-Fi 6 prináša vyššiu rýchlosť, väčšiu kapacitu a znížené preťaženie siete oproti predchádzajúcej generácii
 • Tento Mesh systém je zameraný na dramatické zlepšenie kapacity a efektívnosti v prostrediach s hustou premávkou
 • Pripojiť môžete až 200 zariadení vďaka revolučnej technológii OFDMA bez akéhokoľvek zníženia výkonu
 • Plynulé streamovanie, sťahovanie a hranie hier sa zaobíde bez ukladania na vyrovnávaciu pamäť
 • Kombinácia technológií Beamforming a BSS coloring poskytuje sústredený príjem vzdialeným zariadením
 • Podpora protokolu IPv6 pre rozšírenie adresného priestoru otvára všetky možnosti internetu
 • Deco X90 sa pýši 2 konektormi pre LAN pripojenie – 2,5GB a GbE RJ-45 port
 • Káblové pripojenie je oveľa spoľahlivejšie ako Wi-Fi, takže je vhodné pre náročné aplikácie
 • Lokálna sieť poslúži pre rýchle a stabilné pripojenie vášho PC, Smart TV či herné konzoly k internetu
 • Mesh systém podporuje IGMP Proxy / Snooping, Bridge a Tag VLAN pre optimalizáciu streamovanie IPTV
 • HomeShield udržuje vašu sieť v bezpečí vďaka najmodernejším funkciám pre ochranu siete a pripojených zariadení
 • Rodičovská kontrola zabezpečí osobný a primeraný prístup k internetu podľa zariadenia – vhodné pre firmu i domácnosť
 • Guest Network poskytne vašim hosťom oddelený prístup pri zabezpečení hostiteľskej siete
 • Najvyšší stupeň ochrany – bezpečnostný protokol WPA3 používa nepriestrelný 192-bitový šifrovací algoritmus CNSA
 • Algoritmus sľubuje bezpečnejšie zabezpečenie heslom WiFi aj vylepšenú ochranu proti útokom hackerov
 • 192-bitový šifrovací algoritmus CNSA bol pôvodne určený pre priemyselné, vládne alebo vojenské nasadenie
 • Jednoduché nastavenie vašej siete prebehne počas niekoľkých minút pomocou prehľadnej aplikácie TP-Link Deco
 • Hlasové ovládanie pomocou virtuálnej asistentky Amazon Alexa maximálne uľahčí prevádzku tohto Mesh systému
 • Deco X90 bol súčasťou veľtrhu CES 2020, kde sa mu dostalo uznania a ocenenia v kategórii "Inovačný produkt"

Špecifikácie

 • Značka: TP-Link
 • Rad: Deco
 • Model: X90 (2-pack)
 • Určenie: Wi-Fi Router / Mesh systém
 • Počet kusov v balení: 2
 • Operačný módy: AP Router, Access Point
 • Certifikácia: CE, EAC, FCC, IC, RoHS, RCM

Hardvér

 • Model CPU: Broadcom BCM6755
 • Počet jadier: 4
 • Frekvencia CPU: 1,5 GHz
 • Pamäť RAM: 512 MB
 • Anténa: 6x pevná anténa
 • 2,4GHz MU-MIMO: 2 x 2
 • 5GHz MU-MIMO: 4 x 4
 • Tlačidlo pre reset: Áno

Softvér

 • Vlastný operačný systém: bez OS
 • Požadovaný OS: Microsoft Windows 98SE / NT / 2000 / XP / Vista / 7/ 8 / 8.1 / 10, Mac OS, NetWare, UNIX, Linux
 • Požiadavky na prehliadač: Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 alebo iný prehliadač s podporou Java
 • Požadovaný modem: káblový (koaxiálny) alebo DSL modem
 • Management: mobilná aplikácia Deco
 • Požadovaný mobilný OS: Android 4.4+, iOS 9.0+
 • Podpora hlasového ovládania: Amazon Alexa

Sieťové vlastnosti

 • Pásma Wi-Fi: 2,4 GHz / 5-1GHz / 5-2 GHz
 • Wi-Fi štandardy: IEEE 802.11ax/ac/n/a (5 GHz), IEEE 802.11ax/n/b/g (2,4 GHz)
 • Vysielací výkon CE: < 20dBm (2,4 GHz), < 30dB (5 GHz)
 • Prenosové rýchlosti pre WLAN (Wi-Fi): 4804/1201/574 MB/s
 • Kombinovaná prenosová rýchlosť: až 6,6 GB/s
 • Pokročilé technológie: MU-MIMO, OFDMA, 1024-QAM, BSS Color, Auto Path Selection, Self-Healing, AP Steering, Band Steering, Beamforming
 • Podpora IPv6: Áno
 • Mesh protokoly: IEEE 802.11k/v/r
 • Šifrovanie: WEP, WPA, WPA2, WPA3, WPA/WPA2-Enterprise (802.1x)
 • Zabezpečenie siete: SPI Firewall, Riadenie prístupu, Väzba IP a MAC, Brána aplikačnej vrstvy
 • VPN server: OpenVPN, PPTP
 • DHCP: server, klient
 • Typy WAN: Dynamická IP, Statická IP adresa, PPPoE, L2TP, PPTP
 • Fyzické rozhranie: 1x GbE RJ-45, 1x 2,5GB RJ-45

Napájanie

 • Menovité napätie: 12 V
 • Menovitý prúd: 2,5 A

Prostredie

 • Prevádzková teplota: 0 až 40 ℃
 • Skladovacia teplota: -40 až +70 ℃
 • Prevádzková vlhkosť: 10 až 90 %
 • Skladovacia vlhkosť: 5 až 90 %

Fyzické vlastnosti

 • Farba: biela
 • Čistá hmotnosť (1 ks): 840 g
 • Rozmery (Š x V x H): 13 x 21 x 12,3 cm
 • Hmotnosť balenia: 1,8 kg
 • Rozmery balenia (Š x V x H): 50 x 50 x 30 cm

Obsah balenia

 1. 2x DECO X90
 2. 1x sieťový adaptér
 3. 2x RJ-45 kábel
 4. 1x CD
 5. 1x návod

Parametre

Hmotnosť 1,8 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

 • Telefon
  0908 203 294
 • Doprava zadarmo

  Doprava na vybrané produkty zadarmo

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24 hod.
 • Dodávame produkty
  priamo od výrobcov

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.