Náš e-shop je tu pre vás

Menu

Sada Discovery Basics EK90 pre prieskumníka

48,76 s DPH 40,63 € bez DPH
skladom
Prieskumnícka sada pre pobyt a výskum hmyzu vo voľnej prírode, zahŕňa binokulár, SOS píšťalku, kompas, náramok s kresadlom, 2 vysielačky, čelové LED svietidlo, lupu, sieťku na motýle, zbernú nádobu, pinzetu, 6 hmyzoch napodobenín a športové. Mix farieb
Výrobca:
Obj. čislo:
5740152
EAN:
0785104930889

Sada Discovery Basics EK90 pre prieskumníka

Známy televízny kanál Discovery Channel informuje, baví a inšpiruje svojich divákov na celej zemeguli o svete okolo nás v celej svojej kráse plnej úžasnej rozmanitosti. S hrdosťou vám tak predstavujeme množstvo optických výrobkov Discovery Basics, ktoré vyrába spoločnosť Levenhuk pod záštitou tejto slávnej značky.

Detská prírodovedná sada Discovery Basics EK90 Explorer Kit je určená pre všetkých malých zvedavcov, ktorí sa chcú vo svojej dospelosti stať uznávaným biológom. Skladá sa hneď z niekoľkých vysoko praktických pomôcok pre pobyt a výskum vo voľnej prírode – binokulárny ďalekohľad, 2 viackanálové vysielačky, núdzová píšťalka, kvapalinový kompas, lupa, sieťka na motýle, nádoba na hmyz, pinzeta, 6 hmyzích hračiek, LED svietidlo, náramok s kresadlom a športový vak s uzatváraním na šnúrky. Ide tak o nesmierne užitočný študijný set, ktorý vám nesmie chýbať, pokiaľ radi trávite čas pozorovaním drobného hmyzu alebo iných živočíchov.

Detská prírodovedná sada Discovery Basics EK90 Explorer Kit je určená pre všetkých malých zvedavcov, ktorí sa chcú stať uznávaným biológom

Hlavné prednosti

 • Prieskumnícka sada Discovery Basics EK90 je určená pre všetkých malých zvedavcov
 • Pomôže vašej ratolesti stať sa expertom na prežitie alebo uznávaným vedcom
 • Obsahuje praktické pomôcky na pobyt a výskum v prírode
 • Set je tak vhodný pre zálesákov, prieskumníkov aj začínajúcich entomológov
 • Nikdy vás nenechá v štichu na pospas divočine, nech už sa vydáte kamkoľvek
 • Binokulárne ďalekohľad vám pomôže lepšie spoznať svet okolo nás
 • Kvapalinový kompas zlepší orientáciu v neznámych prostrediach
 • Otočný uhlomer poslúži na určenie smeru pohybu u pozorovaných objektov
 • Píšťalka vydáva intenzívny zvuk s vyššími frekvenciami pre rýchle privolanie pomoci
 • 2 viackanálové vysielačky umožnia komunikáciu na vzdialenosť až 3 km
 • Automaticky potláčajú šum a ponúkajú funkcie pre ovládanie rádiových frekvencií
 • Vstavaná funkcia VOX umožňuje používať vysielačku v režime hands-free
 • Pomocou náramku s kresadlom ľahko zarobíte oheň za každého počasia
 • Tento rad vyrába spoločnosť Levenhuk pod záštitou známej TV stanice Discovery
 • Americká televízna stanica Discovery Channel vysiela v 155 krajinách v 33 jazykoch

Binokulárny ďalekohľad

Hlavným prvkom celej sady je binokulárny ďalekohľad, ktorý vám pomôže lepšie spoznať svet okolo nás. Ide o detskú zmenšeninu pre pozemské pozorovanie vtákov a zvierat, ktorá je postavená na strechových hranoloch s jednoduchým centrálnym zaostrovaním. Trieder má navyše protišmykový povrch, ktorý zaistí bezpečný úchop a maximálny komfort aj pri dlhšom používaní.

Súčasťou prírodovednej výskumnej sady Discovery Basics EK90 je plnohodnotný binokulárny ďalekohľad na pozemské pozorovanie všetkého druhu.

Viackanálové vysielačky

Súčasťou tejto dodávky sú aj 2 viackanálové vysielačky, s ktorými môžete komunikovať až na vzdialenosť 3 km pri spojení vzdušnou čiarou bez prekážok. Každá jednotka je vytvorená tak, aby vás udržala v spojení pri vašich výpravách a vonkajších aktivitách, ako sú napríklad obľúbené survival hry. Ide teda o plnohodnotné vysielačky s automatickým potlačením šumu a funkciami na ovládanie rádiových frekvencií, ktoré pracujú s frekvenčným rozsahom 400 až 470 MHz. Vstavaná funkcia VOX umožňuje používať zariadenie v režime hands-free, čo vám rozviaže ruky počas práce v teréne. Vysielačkám nechýba pomocné LED svetlo a ich napájanie obstarajú 4 AAA batérie, ktoré nie sú súčasťou balenia.

Vysielačky zo sady Discovery Basics EK90 majú 3km dosah, aby vás udržali v spojení pri vašich výpravách a vonkajších aktivitách.

Kvapalinový kompas

Tento set tiež zahŕňa kvapalinový kompas, ktorý by nemal chýbať v žiadnej správnej zálesáckej výbave. Tento prvý typ buzoly zostrojil český vynálezca Josef Ressel pre presnejšie určovanie svetových strán a tým aj lepšiu orientáciu a navigáciu v teréne. Základom je tradičný kompas s osou strelky uloženou do zafírových ložísk a s puzdrom naplneným tlmiacou kvapalinou, ktorá spomaľuje pohyb strelky a tým skracuje dobu jej ustálenia. Tieto prvky dopĺňa otočný uhlomer na meranie topografického azimutu, ktorý poslúži na určenie smeru pohybu u pozorovaných objektov.

Prieskumnícky set Discovery Basics EK90 taktiež zahŕňa kvapalinový kompas, ktorý by nemal chýbať v žiadnej zálesáckej výbave.

Čelové LED svietidlo

Väčšinu dobrodruhov a trampov určite poteší čelové LED svietidlo, s ktorým budete mať dostatok svetla pri rozličných aktivitách aj bez použitia rúk. Využijete ju napríklad na osvetlenie cesty pred sebou, počas stavby stanu, počas zbierania klieští aj pri mnohých ďalších činnostiach, ktoré tak zvládnete aj za zhoršených svetelných podmienok s bravúrnou ľahkosťou. Ponúka možnosť naklonenia až do 45 ° a tiež 3 prevádzkové módy, kedy máte na výber medzi priamym, blikajúcim alebo SOS režimom. Svietidlo sa potom môže pochváliť kvalitným spracovaním, ktoré garantuje maximálnu odolnosť voči rôznorodým externým vplyvom, takže vám bude táto čelovka slúžiť stále rovnako spoľahlivo a oveľa dlhšiu dobu.

Čelové LED svietidlo zo sady Discovery Basics EK90 uľahčí cestovanie aj mnoho činností za zhoršených svetelných podmienok.

SOS píšťalka

Dodávaná píšťalka vydáva intenzívny zvuk o vyšších frekvenciách, aby upozornila záchranárov či blízke okolie na prípadnú núdzovú situáciu, či už pôjde o zranenie alebo stratu niektorého člena vašej výpravy. Keď ide totiž o život, tak hrá rolu každá sekunda, ktorú tak zbytočne nestratíte obyčajným volaním o pomoc z plných pľúc. S touto núdzovou píšťalkou vás odvážni záchranári či náhodní okoloidúci len tak nepočujú, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že pomoc nakoniec dorazí včas.

Integrovaný mini kompas zase zlepší orientáciu v neznámych prostrediach pre správne určenie svetových strán, keď práve budete v koncoch a nebudete vedieť kadiaľ kam. Pomocou ortuťového teplomera navyše môžete veľmi jednoducho skontrolovať, aké je aktuálne počasie, vďaka čomu lepšie zvolíte svoj outfit pre náročné expedície a výstupy.

Dodávaná SOS píšťalka zo sady Discovery Basics EK90 vydáva intenzívny zvuk s vyššími frekvenciami, aby upozornila záchranárov či blízke okolie na prípadnú núdzovú situáciu.

Náramok s kresadlom

Náramok s kresadlom a s miniatúrnym kompasom je vhodný na účely kempovania a outdoorových výprav, kedy z vašej ratolesti urobí experta na prežitie v divočine, ktorý sa nezľakne žiadne výzvy. Pomocou kresadla tak založíte oheň za každého počasia, dokonca aj za silného dažďa a vetra, takže si vždy môžete uvariť niečo dobré na jedenie alebo sa ohriať pri príjemnom plápolajúcom ohni počas chladných nociach. Navyše v prípade najvyššej potreby môžete náramok vždy ľahko rozvinúť a získať z neho pevné lano, napríklad na viazanie obväzu, sťahovanie dreva či iných predmetov aj pre celý rad ďalších činností.

Náramok s kresadlom z vás urobí experta na prežitie v divočine, ktorý sa nezľakne žiadnej výzvy.

Zo života hmyzu

Prieskumnícka sada Discovery Basics EK90 je vhodná pre všetkých začínajúcich zoológov, ktorí sa chcú venovať entomológii a ďalším súvisiacim odborom, ako je lepidopterológia, odonatológia, hymenopterológia, koleopterológia, arachnológia, apidológia, parazitológia či forézna entomológia. V sade tak nájdete celý rad praktických pomôcok pre zber a výskum týchto drobných živočíchov, vrátane 2 zväčšovacích sklíčok, lapača hmyzu, sieťky na motýle, 3 nádobiek, pinzety, 6 plastových napodobenín hmyzu a poznámkového bloku, do ktorého si môžete písať nové poznatky o pozorovaní .

Prieskumnícka sada Discovery Basics EK90 je vhodná pre všetkých začínajúcich zoológov, ktorí sa chcú venovať entomológii a ďalším súvisiacim odborom.

Vak pre ľahké prenášanie

Súčasťou tejto dodávky je aj športový vak, do ktorého sa zmestia všetky zahrnuté prírodovedné potreby pre pohodlné skladovanie a prenášanie z miesta na miesto. Túto prieskumnícku sadu si tak môžete vziať kamkoľvek so sebou, či už pôjde o tuzemské alebo zahraničné expedície za zaujímavými exemplármi. Vrecko sa zatvára jednoduchým stiahnutím šnúrok, s ktorým tak nebude mať vaša ratolesť žiadne problémy. Navyše je vyrobený z plne umývateľného materiálu, čo poteší všetky starostlivé mamičky počas čistenia alebo prania bielizne.

Súčasťou sady Discovery Basics EK90 je aj športový vak s uzatváraním na šnúrky pre pohodlné skladovanie a prenášanie.

Discovery

Discovery Channel je pôvodne americký satelitný a káblový televízny kanál, ktorý je v súčasnej dobe vysielaný v 155 krajinách v 33 rôznych jazykoch. Spoločnosť Discovery Communications tak ponúka miliónom ľudí príležitosť objavovať a uspokojovať svoju zvedavosť. Ponúka pôsobivú kombináciu príbehov naprieč jednotlivými žánrami, vrátane sveta vedy a techniky, bádateľských prieskumov, dobrodružných a historických výprav a detailných pohľadov na ľudí, miesta a organizácie, ktoré utvárajú svet, v ktorom žijeme.

Discovery Channel je pôvodne americký satelitný a káblový televízny kanál, ktorý je v súčasnej dobe vysielaný v 155 krajinách av 33 rôznych jazykoch.

Špecifikácie

 • Výrobca: Levenhuk
 • Značka: Discovery
 • Produktový rad: Basics
 • Modelové: EK90
 • Part Number: 79664
 • Určenie: prieskumnícka sada
 • Užívateľská úroveň: začiatočník
 • Oblasti použitia: turistika, outdoor, kempovanie, zálesáctvo, biológia a zoológia

Pozorovací ďalekohľad

 • Typ ďalekohľadu: binokulárne
 • Antireflexná vrstva: Áno
 • Typ hranola: strechový
 • Zaostrovanie: centrálne
 • Nastaviteľná medzipupilárna vzdialenosť (IPD): Áno

Kompas

 • Typ kompasu: kvapalinový
 • Skladacia konštrukcia: Áno
 • Zameriavací drôt: Áno
 • Štrbina zameriavača: Áno

Vysielačka

 • Počet vysielačiek v sade: 2 ks
 • Prevádzková frekvencia: 400 až 470 MHz
 • Celkový počet kanálov: 22
 • Automatické potlačenie šumu: Áno
 • Výkon vysielača: 0,5 W
 • Komunikačný dosah: do 3 km (podľa priestoru)
 • Zdroj napájania: 4x AAA batérie
 • Funkcia: ovládanie hlasitosti, hlasové ovládanie VOX, monitorovanie rádiových frekvencií, skenovanie, zámok klávesnice

Svietidlo

 • Technológia: LED
 • Typ svietidla: čelovka
 • Nastaviteľný držiak: Áno
 • Uhol náklonu: až 45°
 • Režimy: stále svietenie, blikanie, signál SOS
 • Napájanie: 3x AAA batérie (nie sú súčasťou balenia)

Píšťalka

 • Veľkosť píšťalky: S
 • Použitý materiál: ABS plast, korok

Fyzické vlastnosti

 • Farba: mix farieb
 • Čistá hmotnosť: 840 g
 • Hmotnosť balenia: 890 g
 • Rozmery balenia (Š x V x H): 21 x 19 x 11 cm

Obsah balenia

 1. 1x binokulárny ďalekohľad
 2. 2x viackanálová vysielačka
 3. 1x dynamo LED svietidlo
 4. 1x núdzová píšťalka
 5. 1x kvapalinový kompas
 6. 1x ručná lupa
 7. 1x pinzeta
 8. 1x sieťka na motýle
 9. 1x zberná nádoba na vzorky
 10. 6x napodobenina hmyzu
 11. 1x náramok s kresadlom
 12. 1x športový vak
 13. 1x užívateľský návod na použitie

Parametre

Hmotnosť 0,84 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

 • Telefon
  0908 203 294
 • Doprava zadarmo

  Doprava na vybrané produkty zadarmo

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24 hod.
 • Dodávame produkty
  priamo od výrobcov

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.